Spor İşleri Müdürlüğü

BAYRAKLILI ÇOCUKLARDAN BAŞKAN SANDALA MEKTUP

Spor Haberleri

BAYRAKLILI ÇOCUKLARDAN BAŞKAN SANDALA MEKTUP

Bayraklı Belediyesi tarafından, salgın sürecinde açık havada süren spor etkinliklerine katılan çocuklar, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'a mektup yazdı. Resimlerle, şiirlerle, duygu ve düşüncelerini anlatan minikler, Başkan Sandal'a teşekkür etti.

COVİD-19 salgını dolayısıyla salonlarda ara verilen spor kursları Bayraklı'nın çeşitli parklarında devam ediyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen kurslar, alınan önlemler çerçevesinde ve gerekli dezenfeksiyon işlemleri yapılarak uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Salgın sürecinde uzun süre evde kalan ve açılan kurslarla yeniden sosyalleşen çocuklar, Başkan Sandal'a sürpriz yaptı. İlçenin çeşitli parklarındaki tekvando, jimnastik ve kick boks kurslarına katılan minik sporcular, duygu ve düşüncelerini birbirinden güzel resimler ve mektuplarla anlattı. Kimi parklara yeni oyun grupları konulmasını, kimi yeni kursların açılmasını, kimi de yeşil alanların artırılmasını istedi. Mektuplarında salgın boyunca evde sıkıldıklarını ifade eden minikler, kursların yeniden açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, gösterilen ilgiden dolayı Başkan Sandal'a teşekkür etti.

'Sosyal mesafeli' kursların programı

1 - Postacılar Mahallesi Semt Parkı'nda ( Büyük Park) Pazartesi, Çarşamba, Cuma saat 17:00'da jimnastik ve Tekvando, Salı – Perşembe saat 20:00'da ise Kick Boks kursu veriliyor.

2 - Cengizhan Mahallesi Ord. Prof. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı'nda Salı - Perşembe saat 17:00'da tekvando, Pazartesi -Çarşamba saat 20:00’da kick boks kursu veriliyor. Hafta içi her gün saat 19:00’da ise Çocuk Parkuru aktivitesi düzenleniyor.

3 - Osmangazi Mahallesi Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi Opet yanındaki parkta Salı – Perşembe – Cuma saat 17:00'da jimnastik, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe saat 17:00’da tekvando, Cuma günü saat 20:00’da ise kick boks eğitimi veriliyor.

4 - Şehit Ümit Boz Spor Tesisi'nde Pazartesi – Çarşamba saat 19:30'da Çocuk Parkuru aktivitesi, Cuma günleri saat 19:30'da tekvando kursu, Cumartesi – Pazar günleri saat 19:30'da kick boks kursu veriliyor.

5- Manavkuyu Mahallesi Muammer Aksoy Parkı'nda Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 18:00'da da jimnastik kursu düzenleniyor.

Diğer Haberler

BAYRAKLIDA AÇIK HAVA SPOR KURSLARI BAŞLIYOR

Matını al, sen de katıl

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, COVİD-19 salgını dolayısıyla ara verilen spor kurslarına açık havada başlıyor. Kentin çeşitli noktalarındaki parklarda sağlıklı yaşam için spor etkinliklerini sürdüren Belediye, 1 Temmuz’dan itibaren 18 yaş altı çocuk ve gençlere yönelik tekvando, jimnastik ve kick boks kursları düzenliyor.

Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek kurslar, uzman eğitmenler tarafından verilecek. 'Matını Al Sen de Katıl’ projesi kapsamında düzenlenecek kurslar, ücretsiz olacak. Ayrıca hafta içi her gün belirli saatlerde sağlıklı yaşam sporu etkinliklerine devam edilecek. Spor kurslarıyla ilgili detaylı bilgiye 0232 371 23 00 telefon numarasından ulaşılabilecek.

Parklardaki kursların programı


1- Sağlıklı Yaşam Sporu

Hafta İçi 07.30’da Bayraklı Sahil (Havuz düğün salonu yanı), 19.00’da Cengizhan Mahallesi Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı olmak üzere 07.30 – 09.00, 19.00 - 20.30 saatleri arasında Mansuroğlu Mahallesi Öğretmenevi Parkı, Çiçek Mahallesi Şehit Ümit Boz Spor Tesisi, Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi (Belediye Osmangazi Hizmet Binası karşısındaki park), Manavkuyu Mahallesi Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı, , Körfez Mahallesi Göksel Arsoy Parkı, Soğukkuyu Mahallesi Zeytinlik Alanı Parkı, , Mansuroğlu Mahallesi Şehit Hakan Ünal Parkı, Manavkuyu Mahallesi Muammer Aksoy Parkı, Soğukkuyu Semt Parkı (Büyük Park) ve Mansuroğlu Mahallesi’nde Emekçi Kadınlar Parkı


2- Tekvando

Pazartesi - Salı - Çarşamba- Perşembe 17.00 -19.00 arası, 15 yaş ve altı sporculara Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi (Belediye Osmangazi Hizmet Binası karşısındaki park), Soğukkuyu Semt Parkı (Büyük Park)

Pazartesi-Çarşamba saat 17.00 – 19.00 arası, Soğukkuyu Semt Merkezi

Salı-Perşembe saat 17.00 – 19.00 arası, Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı


3- Jimnastik

10 yaş ve altı çocuklar için Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri saat 17.00-19.00 arası Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi (Belediye Osmangazi Hizmet Binası karşısındaki park), Soğukkuyu Semt Parkı (Büyük Park) ve Manavkuyu Mahallesi Muammer Aksoy Parkı


4- Kick Boks

Pazartesi-Çarşamba saat 20.00-21.30; Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı

Salı-Perşembe saat 20.00-21.30 arası Soğukkuyu Semt Parkı (Büyük Park)

Cuma saat 20:00-21:30 arası Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi Belediye Osmangazi Hizmet Binası karşısındaki park.

 

DEVAMI

BAYRAKLIDA SOSYAL MESAFELİ ZUMBA

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Bayraklılı kadınlar sosyal mesafe kurallarına uyarak zumba yaptı. Hafta sonu gerçekleşen aktivite, renkli görüntülere sahne oldu.


Bayraklı Belediyesi, koronavirüs salgını dolayısıyla salonlarda ara verilen spor kurslarına açık alanlardaki aktivitelerle devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde farklı branşlarda etkinlikler düzenleyen Spor İşleri Müdürlüğü, son olarak Manavkuyu Mahallesi, Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi Opet'in karşısındaki parkta "7'den 70'e Zumba Aktivitesi" ile onlarca kadın sporseveri bir araya getirdi. Salgın tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak gerçekleşen etkinlik, çocuklar ve farklı yaş gruplarındaki kadınlar tarafından yoğun ilgi gördü. Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen aktivitede katılımcılar bir saat boyunca müzik eşliğinde spor yaptı.

DEVAMI

Duyurular

Etkinlik Takvimi

Müdür

baskan
Volkan Kaya
Spor İşleri Müdürlüğü