Spor İşleri Müdürlüğü

BAYRAKLIDA SPORA ENGEL YOK !

Spor Haberleri

BAYRAKLIDA SPORA ENGEL YOK !

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, engellilere yönelik masa tenisi kurslarına başladı. Katılmak isteyenlere özel olarak belirlenen program dahilinde gerçekleştirilen kurs, uzman eğitmenler tarafından veriliyor.


İlçedeki engellileri unutmayan Bayraklı Belediyesi, bu kapsamda ücretsiz spor kursu açtı. Mustafa Kemal Spor Salonu'nda özel eğitmenler eşliğinde verilen masa tenisi kursu gün ve saatleri, hafta içi 10:00-17:30 arası engelli bireyin müsaitlik durumuna göre özel olarak belirleniyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen kursa katılmak isteyenler, 0232 371 23 00 telefon numarasından detaylı bilgi alarak kayıt yaptırabiliyor.


7'den 70 herkesi spor aktivitelerinde bir araya getiren Bayraklı Belediyesi, pandemi sürecindeki etkinliklerini ise açık alanlarda sürdürüyor. Spor hizmetleriyle daha fazla kişiye ulaşmak için çalışan ekipler, herkesi spor yapmaya davet ediyor.

 

Diğer Haberler

HAYDİ SPORA !

Bayraklı'da spor aktiviteleri başladı

Bayraklı Belediyesi, koronavirüs salgınının etkisinin azalmasıyla başlayan yeni normalleşme sürecinde, spor etkinliklerini açık alanlara taşıdı. Hafta içi her gün belirli saatlerde 9 noktada gerçekleşen aktivitelerde, 7'den 70'e sporseverler bir araya geliyor.


Koronavirüs salgını sürecinin büyük bölümünü evde geçirmek zorunda olan vatandaşlar, güne, Bayraklı Belediyesi eğitmenleri tarafından verilen sabah sporuyla başlıyor. Hafta içi her gün 8 mahalledeki 9 parkta düzenlenen etkinliklerde sporseverler hem güne zinde başlıyor, hem de sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor. İsteyen sporseverler etkinliklere akşamları da katılabiliyor. Uzman eğitmen eşliğinde yaklaşık bir saat süren spor aktivitelerinde temel ısınma, jimnastik ve açma-germe hareketleri gösteriliyor. Ücretsiz gerçekleştirilen etkinliklere isteyen herkes katılabiliyor. Sosyal mesafe ve salgın tedbirleri alınarak, gerçekleşen uygulamaya ilçe sakinleri de ilgi gösteriyor.


Bayraklı'da spor aktiviteleri programı

* Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri saat 07:30 - 09:00 / 19:00 - 20:30 arası:

Mansuroğlu Mahallesi Öğretmenevi Parkı, Çiçek Mahallesi Şehit Ümit Boz Spor Tesisi, Bayraklı Sahil (Belediye hizmet binası karşısı) ve Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi (Belediye Osmangazi Hizmet Binası karşısındaki park)

* Salı, Perşembe günleri saat 07:30 - 09:00 / 19:00 - 20:30 arası:

Manavkuyu Mahallesi Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı, Cengizhan Mahallesi Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı, Körfez Mahallesi Göksel Arsoy Parkı, Soğukkuyu Mahallesi Zeytinlik Alan Parkı, 75. Yıl Mahallesi (Kültür Merkezi Karşısı)

DEVAMI

BAYRAKLILI ÇOCUKLARDAN BAŞKAN SANDALA MEKTUP

Bayraklı Belediyesi tarafından, salgın sürecinde açık havada süren spor etkinliklerine katılan çocuklar, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'a mektup yazdı. Resimlerle, şiirlerle, duygu ve düşüncelerini anlatan minikler, Başkan Sandal'a teşekkür etti.

COVİD-19 salgını dolayısıyla salonlarda ara verilen spor kursları Bayraklı'nın çeşitli parklarında devam ediyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen kurslar, alınan önlemler çerçevesinde ve gerekli dezenfeksiyon işlemleri yapılarak uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Salgın sürecinde uzun süre evde kalan ve açılan kurslarla yeniden sosyalleşen çocuklar, Başkan Sandal'a sürpriz yaptı. İlçenin çeşitli parklarındaki tekvando, jimnastik ve kick boks kurslarına katılan minik sporcular, duygu ve düşüncelerini birbirinden güzel resimler ve mektuplarla anlattı. Kimi parklara yeni oyun grupları konulmasını, kimi yeni kursların açılmasını, kimi de yeşil alanların artırılmasını istedi. Mektuplarında salgın boyunca evde sıkıldıklarını ifade eden minikler, kursların yeniden açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, gösterilen ilgiden dolayı Başkan Sandal'a teşekkür etti.

'Sosyal mesafeli' kursların programı

1 - Postacılar Mahallesi Semt Parkı'nda ( Büyük Park) Pazartesi, Çarşamba, Cuma saat 17:00'da jimnastik ve Tekvando, Salı – Perşembe saat 20:00'da ise Kick Boks kursu veriliyor.

2 - Cengizhan Mahallesi Ord. Prof. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı'nda Salı - Perşembe saat 17:00'da tekvando, Pazartesi -Çarşamba saat 20:00’da kick boks kursu veriliyor. Hafta içi her gün saat 19:00’da ise Çocuk Parkuru aktivitesi düzenleniyor.

3 - Osmangazi Mahallesi Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi Opet yanındaki parkta Salı – Perşembe – Cuma saat 17:00'da jimnastik, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe saat 17:00’da tekvando, Cuma günü saat 20:00’da ise kick boks eğitimi veriliyor.

4 - Şehit Ümit Boz Spor Tesisi'nde Pazartesi – Çarşamba saat 19:30'da Çocuk Parkuru aktivitesi, Cuma günleri saat 19:30'da tekvando kursu, Cumartesi – Pazar günleri saat 19:30'da kick boks kursu veriliyor.

5- Manavkuyu Mahallesi Muammer Aksoy Parkı'nda Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 18:00'da da jimnastik kursu düzenleniyor.

DEVAMI

Duyurular

Etkinlik Takvimi

Müdür

baskan
Volkan Kaya
Spor İşleri Müdürlüğü