Spor İşleri Müdürlüğü

BAYRAKLIDA 30 AĞUSTOS COŞKUSU

İlçemizden Haberler

BAYRAKLIDA 30 AĞUSTOS COŞKUSU

Bayraklı Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı düzenlenen coşkulu törenlerle kutladı. Kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlikler önce Sevgi Yolu'nda sonra ise tarihi Smyrna Antik kentindeki resepsiyonla devam etti. Bayraklı'da büyük coşkuyla ve heyecanla kutlamalara katılanları selamlayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "30 Ağustos'a sahip çıkmak ve onu yaşatabilmek bizim görevimiz" dedi.
Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü dolayısıyla Bayraklı'da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında ilk olarak kortej yürüyüşüne katılan çocuklara yüz boyama, çuval ve halat çekme yarışları gibi aktiviteler düzenlendi. Bayraklı Belediyesi Havuz Düğün Salonu önünden başlayan yürüyüş, Sevgi Yolu sonundaki Atatürk heykeline kadar meşaleler, sloganlar, marşlar ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde sürdü. Dev Türk ve Atatürk bayraklarının açıldığı yürüyüşe sahil güvenlik ekipleri de denizden eşlik etti. Kortej yürüyüşü güzergahında bulunan asker kıyafetli Bayraklı Belediye Tiyatrosu öğrencileri de alkış aldı. Sevgi Yolu'nda düzenlenen platformda sahneye çıkan Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ise, gösterileriyle beğeni kazandı. Ayrıca Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün temsili canlandırması da coşkulu kalabalıktan alkış aldı.

HER ZAMAN BU KAVGANIN PEŞİNDE OLACAĞIZ
 

Törende yanına gazileri alarak konuşma yapan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Ne mutlu bize ki; Bayraklı'da böyle coşkuyla, heyecanla, bu anlamlı güne bu kadar değer vererek, hep beraber olabiliyoruz ve bu tarihsel mirasımıza sahip çıkıyoruz. Bizimle birlikte olan herkese saygılarımızı sunuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız; aslında bitmiş sanılan bir milletin, tükenmiş sanılan bir ulusun yeniden küllerinden doğduğu, dosta düşmana, herkese varlığını tekrar gösterdiği çok önemli bir gün. Emperyalizme bu topraklarda vurulan en büyük tokadın adı. Bu tokadı atan tüm şehitlerimizin, gazilerimizin ve özellikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önünde saygıyla eğiliyorum. 30 Ağustos'a sahip çıkmak bizim görevimiz. Ama bir görevimiz de bunu yaşatabilmek. Bunun ilk unsuru işimizi doğru yapabilmek. Çocuklarımıza, gençlerimize, kentimize, insanımıza sahip çıkacağız. İşlerimizi adam gibi, kimseden korkmadan, halkımız ve vatandaşımız için çalışarak yapacağız. Emperyalizmle mücadele bitmiş değil. Köylümüz, çiftçimiz, işçimiz, sanayicimiz, esnafımız özgürleşmedikten sonra ve uluslararası bankaların elinde kredi kartlarıyla rehin kaldığımız sürece emperyalizmle mücadele devam edecek. Şunu unutmasınlar ki; biz bütün gücümüzle bu bayrağın altında, bölünmez vatanın bir evladı ve bireyi olarak bu mücadelenin, bu kavganın her zaman sonuna kadar peşinde olacağız. Bütün Bayraklılı hemşehrilerimden şunu istiyorum: Gelin bu kavgayı Bayraklı'dan İzmir'e, Türkiye'ye, dört bir yana el birliğiyle götürmenin yollarını bulalım" diye konuştu.

Diğer Haberler

BAYRAKLILI GÜREŞÇİLER İZMİR İKİNCİSİ OLDU

Bayraklı Belediyesi Güreş Takımı, Grekoromen Güreş Gençler İzmir İl Şampiyonası'nda 2 altın 1 bronz madalyayla İzmir ikincisi oldu. Başarılı sporcular Türkiye Şampiyonası'nda Bayraklı'yı temsil edecek.

Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Grekoromen Güreş Gençler İzmir İl Şampiyonası'nda 10 takımdan 110 sporcu yarıştı. Buca Afet Evleri Spor Salonu'ndaki müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu. Şampiyonaya 5 sporcuyla katılan Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Güreş Takımı sporcuları, performanslarıyla göz doldurdu. Müsabakalar sonucu 73 kg'de Enes Yavuz ve 87 kg'de Eren Şahin birinci olarak altın madalyanın sahibi olurken, 67 kg'de Muhammed Korkmaz da 3'üncülüğü elde etti. Gençler Grekoromen Güreş İzmir İl Şampiyonası'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi birinci olurken, Bayraklı Belediyesi ikinci, Menemen Belediyesi ise üçüncü olmayı başardı. Toplamda 2 altın 1 bronz madalya ile İzmir ikincisi olan Bayraklı Belediyesi sporcuları Antalya'da yapılacak Gençler Türkiye Şampiyonası'nda Bayraklı'yı temsil etme hakkı kazandı.

Bayraklı Belediyesi Güreş Takımı Antrenörleri Eyüp Özçavuş ve Hasan Sarıtaş, hedeflerinin daha büyük başarılar elde etmek olduğunu belirterek, Türkiye Şampiyonası'ndan da başarıyla dönmek istediklerini söyledi.

 

DEVAMI

BAYRAKLIDA TAEKWONDO ŞÖLENİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı İzmir Spor Hizmetleri Okul Spor Müdürlüğü’nce düzenlenen Taekwondo Gençler İl Şampiyonası, Bayraklı Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Ekrem Akurgal Spor Tesisi’nde düzenlenen ve iki gün süren şampiyonada 236 lise öğrencisi ter döktü.
 

Gençler İl Taekwondo Şampiyonası, birbirinden çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Şampiyonanın açılışına Bayraklı Belediye Başkan Yardımcısı Ulaş Aydın, Spor İşleri Müdürü Volkan Kaya, Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hamza Işık, İl Okul Sporları Müdürü Oktay Bak, Taekwondo İzmir İl Temsilcisi Talip Arıkan, sporcular, okul yöneticileri ve veliler katıldı. 2002-2005 doğumlu öğrencilerin yarıştığı turnuvada, Bayraklı Belediyesi de 7 sporcuyla yer aldı. Dereceye girenlere ödüllerini veren Bayraklı Belediye Başkan Yardımcısı Ulaş Aydın, “Böyle bir müsabakaya ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan sonra da farklı spor dallarındaki şampiyonalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Ödül alan, alamayan tüm sporcularımızı kutluyoruz. Buradan size, her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın selam ve sevgilerini iletiyorum” dedi.
 

Dereceye giren öğrenciler İzmir İl Taekwondo takımını oluşturacak. İzmir takımı, 6 -7 Mart 2020’de Marmaris’te Türkiye yarı final, 3 – 5 Nisan 2020’de de Yozgat’ta Türkiye Şampiyonası’nda final oynama imkanı elde edecek.

 

DEVAMI

Duyurular

Etkinlik Takvimi

Müdür

baskan
Volkan Kaya
Spor İşleri Müdürlüğü